Koncert Green Grass Blues Band!

Drodzy muzykoholicy!

Wrzesień jest miesiącem blusea, dlatego sezon koncertowy rozpoczynamy bluesem!

Zespół GREEN GRASS zaistniał na polskiej scenie bluesowej w 1991 r. Ma na koncie kilkaset zagranych koncertów, wśród których były zarówno występy w salach klubowych, jak i na dużych scenach plenerowych.

W swojej twórczości zespół posługuje się uniwersalnym muzyczny językiem wywodzącym się z najlepszych tradycji bluesa i rock’n’roll’a. Repertuar stanowią klasyczne bluesowe evergreeny oraz własne kompozycje.

GREEN GRASS jest laureatem kilku prestiżowych festiwali: Rawy Blues w Katowicach, Bluesady w Szczecinie, Olsztyńskich Nocy Bluesowych. Wielokrotnie występowali na największych imprezach bluesowych w Polsce, takich jak: Suwałki Blues Festival, Toruń Blues Meeting, Blues Express w Zakrzewie, Muzyczny Camping w Brodnicy, Jimiway w Ostrowie Wlkp. i wielu innych. Znaczącym wydarzeniem w historii zespołu był występ na festiwalu Przystanek Woodstock. Do sukcesów GREEN GRASS należy zaliczyć też wspólny koncert z legendą angielskiego rythm and bluesa zespołem The Animals, czy występy na jednej scenie z takimi gwiazdami światowego bluesa jak: Dave Kelly, Canned Heat, Cephas & Wiggins, Junior Wells. Od 2012 r. grupa współpracuje z amerykańskim pianistą Shrimp City Slim’em w ramach projektu „Transatlantic Blues Project”.

Obecnie trzon zespołu stanowią:
Jacek Herzberg (gitara,śpiew),
Andrzej Neumann (bas),
Robert Robaszkiewicz (perkusja).

Bilety: 15 zł w przedsprzedaży / 20 zł w dniu koncertu do nabycia w Spichlerzu Polskiego Rocka od 13 września.
Można dokonać również rezerwacji biletów telefonicznie pod nr 698 166 598 lub mailowo pod adresem: spichlerzpolskiegorocka@gmail.com.

wyd SPR GREEN GRASS 1109-01