RocKolekcje 10.12.2021 r. – fotorelacja :)

Wczorajsze RocKolekcje z Hirkiem Ścigaczem w SPR przeszły do historii.
Kto nie był, niech żałuje, ponieważ była to niezwykła podróż po muzycznym świecie, niekoniecznie szeroko znanym na co dzień oraz mnóstwo ciekawostek i wiedzy.
Wieczór rozpoczął się od jedynego polskiego artysty, którego wczoraj słyszeliśmy, a zarazem piątkowego solenizanta czyli Marka Grechuty i jego płyty z zespołem Anawa “Wiosna, ach to ty”.
Następnie mogliśmy usłyszeć utwór z 1976 r. “Music”, który wykonał John Miles. Zabrzmiała również nowość płytowa sprzed tygodnia czyli krążek “Pianola” Jools’a Hollanda. Na płycie wystąpiło gościnnie wiele osób, m.in. Tom Jones w utworze “Forgive me”.
Pojawił się także akcent jarociński. Irlandzka kapela Hothouse Flowers i jej album “People”. Wiedzieliście, że zespół miał wystąpić na naszym festiwalu w 1993 r.? Niestety przez inflację tak się nie stało.
Na Jamajkę zabrał nas John Kenneth Holt, wykonując m.in. utwór “Homely girl”.
George Harrison zaprezentował swój singiel “Deep blue”, a Emmylou Harris wykonała kilka piosenek m.in. “Hello Stranger”.
Oprócz ww. mogliśmy posłuchać: Albert Hammond, Mike Henderson Blues Band, J.B.Hutto, Danny B Harvey & Annie Marie Lewis i inni.
Obowiązkowo zabrzmiała piosenka francuska, która była przerywnikiem pomiędzy wymienionymi artystami. Tym razem kilka utworów Francoise Hardy.
Na deser usłyszeliśmy śpiew w wykonaniu Brendy Boykin.
Za tydzień ostatnie RocKolekcje w tym roku. Będzie świątecznie, ale nie tylko 😉
Do zobaczenia! 🎶🔥🎶
Zapraszamy na krótką fotorelację z trzeciego spotkania.