JRM – drugi koncert eliminacyjny – 2 czerwca 2019

2 czerwca zapraszamy na drugi koncert eliminacyjny Jarocińskich Rytmów Młodych. Na scenie klubu Kontrapunkt w Spichlerzu polskiego Rocka wystąpią:

II koncert eliminacyjny

Jagoda Kret – 27-letnia wokalistka pochodząca z gór. Pisze teksty i współkomponuje swoje utwory. Finalistka III edycji The Voice of Poland. Jej muzyka to zbiór „brudnych”, gitarowych, bluesowo-rockowych brzmień i folkowych melodii. W 2018 roku na platformie YouTube ukazały się trzy utwory w formie Live Session, zwiastujące nadchodzący materiał. Wśród nich znalazło się „5 kroków”, które od stycznia 2019 roku dołączyło do projektu „My name is New” – inicjatywy utworzonej przez wytwórnię Kayax.

jagoda-kret-opis

 

The Sunlit Earth to drapieżne, nowojorskie brzmienie przywołujące skojarzenia z wczesnym The Strokes, połączone z melodyjnością i energią charakterystyczną dla niezależnej sceny brytyjskiej. Pierwszy rok aktywności zespołu w Trójmieście (2012r.) przyniósł zespołowi dużo rozgłosu. Pierwszy koncert odbył się w ramach konkursu Muzyczne Ugięcie, na którym zespół otrzymał nagrodę dziennikarzy i został zaproszony na finalny koncert kolejnej edycji konkursu. Zespół zajął pierwsze miejsce na przeglądzie i został zaproszony do wzięcia udziału w festiwalu Metropolia Jest Okey i wystąpił w sopockim Sfinksie, a także otrzymał zaproszenie na występ na imprezie showcasowej wytwórni Nasiono Records po czym ustalono, iż pierwsze nagrania zostaną wydane właśnie przez tę wytwórnię. 27 lutego 2013r. światło dzienne ujrzała nagrana w Sopocie EP-ka zespołu pt. „There’s Something In The Air”, której premiera odbyła się w sopockim klubie Mewa Towarzyska. W 2013 roku zespół postanowił wyjechać na Kaszuby w celu nagrania długogrającej płyty pt. „Between The Lines”. Premiera albumu wydanego przez Nasiono Records była połączona z koncertem i miała miejsce 23 lutego 2014r. podczas audycji na żywo w Radio Gdańsk. Utwory z obu płyt gościły w audycjach m.in. Polskiego Radia Trójka. W 2013 roku zespół wziął udział w przeglądzie zespołów do festiwalu Męskie Granie organizowanym przez Polskie Radio Trójka i decyzją słuchaczy zakwalifikował się do wystąpienia na finałowym koncercie trasy w Żywcu, gdzie zagrał przed kilkunastotysięczną publicznością. W 2014 roku zespół został zaproszony do zagrania koncertu na żywo w studio im. Agnieszki Osieckiej w Polskim Radio Trójka, a także na festiwalach Soundrive w gdańskim B90 i polenmARkT w niemieckim Griefswaldzie (na który zespół dostał ponowne zaproszenie). Dodatkowo zespół supportował zespoły The Neighbourhood i The Raveonettes i wziął udział w koncercie przeglądowym w Jarocinie (związanym z Jarocin Festiwalem). Kolejne kilka lat działalności zespołu to głównie koncerty w Polsce jak i Niemczech – m.in. zaproszenie na Transit Festival (Niemcy), jak i praca nad nowym materiałem. Nowe kompozycje zespołu zyskały na dojrzałości i przerastają pierwszy album.

the-sunlit-earth-opis

 

SUNSMOKE to groove, zwarte porywające riffy, melodia i bezkompromisowy agresywny rap. Z tej mieszanki powstaje energetyczny pocisk, który przeszywa na wskroś, uwalnia szaleństwo i zachęca do dobrej zabawy. Grupa została założona przez trzech kumpli: Artizmo, Brzozę i Tobiego. Chłopaki grali ze sobą w przeszłości w różnych projektach. W sierpniu 2017 roku spotkali się po latach na imprezie. Zabawa była tak dobra, że postanowili spotkać się ponownie. Tym razem na sali prób. Już na pierwszej próbie „zażarło”- dużo pomysłów, mnóstwo śmiechu, dobra zabawa.  Zaczęły powstawać pierwsze numery wyznaczające kierunek muzyczny zespołu. Wiosną 2018 po długich poszukiwaniach do składu dołączył Soul, charyzmatyczny wokalista, nadając ostateczny kształt, charakter i tożsamość grupie. We wrześniu 2018 Sunsmoke nagrywa swoją pierwszą Epke One Alive w studiu „U Dudzika” Marcina Dudzika Wici Dudzickiego. Na początku roku 2019 Sunsmoke debiutuje na scenie, grając pierwsze koncerty, które cieszą się pozytywnym odbiorem przez publiczność.

sunsmoke-opis

 

Rusty Pine to projekt muzyczny założony przez rodzeństwo Kasię i Krzyśka Zagajewskich. Kasia i Krzysiek to dwójka z rodzeństwa trojaków. Od dzieciństwa otoczeni są różnorodną muzyką – zaczynając od kultowych polskich zespołów jak Maanam, Breakout, Perfect, Rezerwat, TSA – a kończąc na zagranicznych artystach jak Rory Gallagher, Neil Young, Tedeschi Trucks Band, Rolling Stones, Fleetwood Mac, Cream, czyPeter Green. Dlatego też w ich muzyce można usłyszeć mieszankę stylów takich jak blues, rock czy folk. Rodzeństwo Zagajewskich swoje główne inspiracje czerpie z wzajemnych muzycznych interakcji. Kasia jest w tym projekcie filtrem rzeczywistości, o której pisze teksty i melodie. Jej głos to połączenie dwóch biegunów – głosu silnego i awanturniczego, który kontestuje z głosem delikatnym. Swój warsztat rozwijała w Ośrodkach Kultury w Warszawie pod okiem specjalistów w dziedzinie kształceniu głosu. Krzysiek jest zawodowym muzykiem, który występował u boku takich artystów jak Natalia Nykiel, Piotr Bukartyk, Piotr Zioła, Krzysztof Zalewski, Krystyna Prońko i wielu innych. To Krzysiek odpowiada za aranżacje i kompozycje muzyczne w tym projekcie. Jego solówki to niejednokrotnie główny przewodnik po emocjach i przekazie jaki niosą ze sobą utwory Rusty Pine. Dopełnieniem zespołu jest dwóch zdolnych Tomków – perkusista Tomek Zagórski i basista Tomek Gąsowski. To z ich udziałem muzyka Rusty Pine nabiera swojego pełnego i oldschoolowego brzmienia.

rusty-pine-opis