„Letnia akademia ludowo-rockowa”. Zapraszamy!

Muzeum Regionalne w Jarocinie i Gmina Jarocin zapraszają na ostatnie w tym roku wydarzenie w ramach projektu „Jarocin – Miastem Jutra”.
„Letnia akademia ludowo-rockowa” to spotkanie tradycyjnego folkloru z młodym głosem ulicy. Wydarzenie ma na celu stworzenie czegoś nowego i unikatowego, wynikającego z połączenia muzyki ludowej, rocka, hip hopu oraz folkloru miejskiego.
W dniach 9 i 10 września w Spichlerzu Polskiego Rocka w Jarocinie odbędą się warsztaty, podczas których tworzone będą teksty utworów rockowych oraz przyśpiewek ludowych. Konfrontację gatunków zaplanowano na 11 września podczas wspólnego koncertu. Poza uczestnikami warsztatów na scenie zaprezentują się znani jarocińscy raperzy, Sigma oraz Stahoo. Wystąpi też bydgosko-berlińska formacja Illegal Boys wykonująca zarówno kompozycje własne, jak i standardy muzyki światowej w klimacie miejskiego folku czy rocka z wyraźną domieszką folkloru jamajskiego.
W warsztatach tworzenia tekstów, prowadzonych przez Sigma & Stahoo, może wziąć udział młodzież od 11. roku życia. Dorośli spotkają się na zajęciach z przyśpiewek ludowych z Tomkiem Jankowskim. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 8 września. Zapisy i informacje pod numerem tel. 503 500 737.
Finał 11 września odbędzie się na terenie Jarocin Sport, od godz. 17.00. Zaplanowano występy: Sigma & Stahoo, Trio Fryderyka Jankowskiego, Zbigniewa Obary oraz Adama Skowrona i konfrontacje muzyczne w wykonaniu uczestników warsztatów. Ok. godz. 18.30 rozpocznie się koncert formacji Illegal Boys.
Wydarzenie realizowane jest w ramach Przedsięwzięcia: „Działania w zakresie poszanowania jarocińskich tradycji” w ramach Projektu: „Jarocin – Miastem Jutra” finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 i realizowanego w ramach programu „Rozwój lokalny”.