Wystawy w SPR, Skarbczyku i na jarocińskim rynku.

“PAMIĘĆ I DUMA” – SPR

Ekspozycja miniatur, autorstwa wokalisty zespoł TZN Xenna, została poświęcona powstaniu warszawskiemu oraz jest częścią cyklu, w którym prezentowana jest pozamuzyczna twórczość artystów polskiej sceny rockowej.

WYSTAWA BIŻUTERII INSPIROWANEJ MOTYWAMI MUZYCZNYMI – SPR

„Gramy 925 bis” to II edycja powarsztatowego konkursu dla projektantów biżuterii zrzeszonych w Stowarzyszeniu Twórców Form Złotniczych. Warsztaty i konkurs są organizowane przez STFZ – największą w Polsce organizację zrzeszającą najlepszych Polskich projektantów i artystów złotników. W tej, jak i poprzedniej edycji, wspierać nas będą gospodarz i włodarze ROCKowego miasta Jarocin oraz Pani Magdalena Kwiatkiewicz z firmy YES. W tym roku zaprezentowane przez artystów prace zostaną wykonane tradycyjnymi technikami złotniczymi, jak również w technice ArtClay z wykorzystaniem glinki, której sponsorem jest firma Planetart. Wystawa będzie prezentowana w sezonie 2015 – 2016 w wielu muzeach oraz najlepszych galeriach sztuki w Polsce.

WYSTAWA „PROJEKT JAROCIN” – SPR
Projekt Jarocin (2010 r.) autorstwa Dominika Śmiałowskiego i Michała Pstruchy to hołd dla prawdziwych miłośników rocka. Swoje studio fotografowie zbudowali na festiwalowym kempingu, jak co roku pełnym fanów. Intencją ich nie było pstryknięcie zdjęć do kolejnego albumu o „autentycznych” fanach na festiwalu rockowym – ogromny namiot, wykonany z białej tkaniny oraz średnio-formatowy aparat analogowy były nawiązaniem do prac Richarda Avedona (album pt. „In American West”). Śmiałowski i Pstrucha zdecydowali się fotografować na filmie Kodak Portra i kamerze Rollei SL66.

WYSTAWA „30/30” – SKARBCZYK
4 marca Galeria Miejska „Arsenał” w Poznaniu ogłosiła pierwszą edycję konkursu „30/30” na najlepszą okładkę płytową. Celem konkursu był wybór najciekawszego projektu graficznego, który towarzyszył albumowi wydanemu w 2014 r. oraz w ciągu pierwszych czterech miesięcy 2015 r. Okładki mogli zgłaszać zarówno sami artyści jak i reprezentanci wytwórni muzycznych, w których wydano daną płytę, patroni medialni, dystrybutorzy a także redakcje czasopism i portali branżowych. Zgłoszone prace świadczą nie tylko o wysokim poziomie polskiego środowiska graficznego, które kreuje nietypowe i fascynujące rozwiązania wizualne, ale przede wszystkim ujawniają szerokie spektrum artystycznych relacji pomiędzy projektantami i muzykami. Wiele projektów stanowiło graficzne odzwierciedlenie charakteru muzycznego albumów. Niektóre z nich budowały dodatkowe konteksty dla myśli zawartych w tekstach.

WYSTAWA FOTOGRAFII MIROSŁAWA STĘPNIAKA – RYNEK
Wybitny przez 25 lat zajmował się fotoreportażem publikując m.in. w „Razem” i „Na Przełaj”. Następnie zajął się fotografią artystyczną. W Jarocinie zaprezentowane będą zdjęcia ze zbiorów Spichlerza Polskiego Rocka, m.in. TSA, Maanamu i Republiki.

IMG_1731IMG_1717IMG_1722

5

2