Jarocińskie Rytmy Młodych – PÓŁFINAŁ

pietrzak04_JAROCIN_RYTMY M£ODYCH_PÓ£FINA£ JAROCIN_baner_160x230cm kopiaZapraszamy wszystkich miłośników ostrych brzmień do wysłuchania młodych artystów, którzy zgłosili się do tegorocznej edycji przeglądu Jarocińskich Rytmów Młodych. Na scenie Spichlerza Polskiego Rocka od godziny 16:00 zaprezentuje się 15 kapel, które wyłonione zostały podczas koncertów eliminacyjnych.
Rytmy Młodych to niewątpliwie jeden z najbardziej prestiżowych konkursów w Polsce. Na jarocińskiej scenie przed wielu laty z sukcesem debiutowały największe gwiazdy polskiej sceny alternatywnej.

Półfinał Jarocińskich Rytmów Młodych odbywa się w 45. rocznicę I Wielkopolskich Rytmów Młodych, które odbywały się w Jarocinie od 1970 r. (12 – 14 czerwca) i dały początek jarocińskiemu festiwalowi. WRM były dokumentowane przez młodych jarocińskich filmowców i fotografów z Amatorskiego Klubu Filmowego JAR. Jednym z nich był Wojciech Pietrzak. Wernisaż jego wystawy odbędzie się 13 czerwca o godz. 14.30 w Spichlerzu Polskiego Rocka. Będzie to zbiór fotografii autora, który dokumentował kolejne edycje Wielkopolskich Rytmów Młodych.

W wyniku dotychczasowych eliminacji konkursowych, które odbyły się w minionych tygodniach w Rudzie Śląskiej, Goleniowie oraz Warszawie, przepustkę do półfinału wywalczyły już zespoły: Młyn, Bez Sensu, Nikt, 8 lat w Tybecie, Baobab, Tora Tora Tora, Na Tak, Fri Stejdż Bend oraz BLUE DEEP SHORTS. Ostatnie rundy eliminacyjne odbędą się w Gdańsku (6 czerwca, Klub Xkwadrat) oraz w Poznaniu (7 czerwca, Klub Blue Note). Szóstka zwycięzców, wyłoniona w trakcie weekendowych przesłuchań, zamknie tym samym konkursową piętnastkę kapel zakwalifikowanych do jarocińskiego półfinału.

Półfinaliści będą walczyć o występ na Dużej Scenie podczas drugiego dnia Jarocin Festiwal 2015 (18 lipca). Do finału konkursu zostanie zakwalifikowanych 8 najlepszych formacji. Dodatkowo jedną z nich będzie laureat publiczności. W sobotę podczas Półfinału JRM rozdamy Wam karty do głosowania. To Wy wyłonicie laureata publiczności! Wśród głosujących zostanie rozlosowany karnet na JF!
Na oba wydarzenia wstęp wolny. Relację z przesłuchań półfinałowych można będzie oglądać na portalu: OK24.