Poszukujemy bohaterów “Fali”!

Kino Echo w Jarocinie, Spichlerz Polskiego Rocka oraz Gmina Jarocin poszukują bohaterów “Fali”!

Latem 2015 r. minie 30 lat od zrealizowania podczas Festiwalu Muzyki Rockowej w Jarocinie zdjęć do filmu “Fala” Piotra Łazarkiewicza. Kino “Echo” im. Piotra Łazarkiewicza w Jarocinie wspólnie ze Spichlerzem Polskiego Rocka w Jarocinie i Gminą Jarocin rozpoczyna poszukiwania bohaterów tego filmu.

Chcielibyśmy, abyście po 30 latach, za pół roku – w lipcu – ponownie spotkali się w Jarocinie podczas tegorocznej edycji Jarocin Festiwal. Będą niektórzy współtwórcy filmu, m. in. operator Andrzej Wolf, będzie Magdalena Łazarkiewicz, będą muzycy obecni w filmie, będzie kilku ówczesnych oficjeli wypowiadających się w filmie… Bardzo nam zależy, abyście byli i Wy – póki co – dla nas anonimowi uczestnicy Jarocina ’85, których zarejestrowała kamera Andrzeja Wolfa i z którymi rozmawiał Piotr Łazarkiewicz. Rozmawiał o sprawach ważnych, dla wielu z Was o sprawach wtedy najważniejszych.

Narodowy Instytut Audiowizualny zapewnił, że podejmie się rekonstrukcji cyfrowej filmu. Mamy nadzieję, że już w lipcu będziemy mogli w kinie imienia Piotra Łazarkiewicza w Jarocinie obejrzeć zrekonstruowaną “Falę”, a później wrócić do rozmów rozpoczętych 30 lat temu… Przez ten czas sporo się wydarzyło. Nie ma już z nami Piotra, ale pozostały Jego pytania z sierpnia 1985 r. Będziemy chcieli je zadać ponownie i posłuchać odpowiedzi. Może wspólnie dopiszemy postscriptum do “Fali” z 1985 r. A może powstanie “Fala. Jarocin 2015″…

Co kilka dni będziemy udostępniać album z dziesięcioma zdjęciami przedstawiającymi ludzi sfilmowanych przez Andrzeja Wolfa w 1985 r. Jeśli się rozpoznacie lub rozpoznacie osoby widoczne na zdjęciach, to bardzo prosimy o kontakt. Piszcie na adres fala2015@jarocin.pl (od 2 stycznia). Prosimy nie podawać we wpisach na facebooku danych osób rozpoznanych na zdjęciach, jeśli nie są to osoby publiczne. Swoje dane oczywiście możecie upubliczniać. Za kilka dni podamy kolejne namiary i instrukcje.

Czekamy też na Wasze pomysły.

Falowcy Jarocina ’85! Spotkajmy się w Jarocinie 2015.

fala