RocKolekcje z Hirkiem Ścigaczem w SPR 2022. Zapraszamy!

RocKolekcje to cykl wydarzeń nawiązujących  do autorskich audycji Odkrywanieameryki czyli kopalnia odkrywkowa muzyki  i Nocny pociąg do źrodeł  rocka Hirka Ścigacza emitowanych przez JaRadio Jarocin, którego był szefem muzycznym.

I tak, jak niegdyś w z owego legendarnego radio,  teraz,  nie z radiowego studia, a ze Spichlerza Polskiego Rocka i mieszczącego się w nim klubu Kontrapunkt z pasją prezentowane będą  płyty platynowe, złote, srebrne, a przede wszystkim czarne – winylowe. Płyty wielkie i małe, polskie i z wielkiego świata – nagrania wykonawców znanych
i nieznanych.

– Wehikuł czasu:  płyty ocalone od zapomnienia, nagrania ponadczasowe, ale i te najnowsze oczekujące na polubienie.

–  Blues & country, folk, stary dobry rock’n’roll,  chanson, alt rock, indie, southern rock, roots, brytyjska inwazja,  big beat, hard & heavy, zydeco, trad jazz i cały ten zgiełk… od ZZ Top po Adele.

Mieszanka niepodobna do niczego, co kiedykolwiek słyszeliście!

Now come to get a brew or coffee and chill out!

RocKolekcje miały swoją pierwszą edycję w listopadzie 2019 r. Druga edycja odbyła się jesienią 2021 r. Powracamy z tym wyjątkowym wydarzeniem w roku 2022, aby wyrwać Was z domów do niezwykłej muzycznej podróży.

Przewodnikiem po fascynujących czasach rock’n’rollowego szaleństwa i nieśmiertelnych muzycznych evergreen’ów jest Hirek Ścigacz – dziennikarz muzyczny, koneser rasowych brzmień i niezapomniany głos z audycji jarocińskiego JaRadio. Na pierwsze spotkanie zapraszamy Was 18 lutego o godz. 18:00 do klubu Kontrapunkt.

Kolejne odbędą się: 18.03; 22.04; 20.05; 17.06; 16.09; 14.10; 18.11; 16.12.

Patronat nad RocKolekcjami objęła Gazeta Jarocińska.