6 czerwca 1980 roku rozpoczął się…I Ogólnopolski Przegląd Muzyki Młodej Generacji.

6 czerwca 1980 roku rozpoczęły się XI Wielkopolskie Rytmy Młodych – I Ogólnopolski Przegląd Muzyki Młodej Generacji. 7 czerwca 1980 roku Dżem zagrał na scenie JOK-u jako uczestnik festiwalowego konkursu, którego nie wygrał.

Dokładnie w 30. rocznicę występu grupy Ryszarda Riedla, 7 czerwca 2010 roku Dżem ponownie wystąpił na deskach w JOK-u. Zanim muzycy wyszli na scenę, organizatorzy koncertu przypomnieli archiwalne nagranie z konkursowego przesłuchania grupy. Nawet muzycy zespołu z niedowierzaniem słuchali ówczesnej barwy głosu 24-letniego Ryszarda Riedla.

7 czerwca 2010 roku Dżem zagrał dwugodzinny koncert. Na scenie pojawił się Sebastian Riedel – syn Ryśka, który łudząco podobnym głosem do swego ojca, wspólnie z Maćkiem Balcarem, zaśpiewał m. in. „Czerwony jak cegła” i „Autsajdera”.

Koncert zakończył się demontażem podłogi sceny. Użyto łomów, młotków i piły tarczowej. Był to ostatni występ na deskach, na których trzydzieści lat wcześniej Dżem debiutował. Pierwsze fragmenty podłogi otrzymali muzycy, kolejne widzowie, a następne zostały rozesłane do fanów rocka w całej Polsce. Kawałek deski ze sceny, na której w 1980 roku debiutowali m. in. Cytrus, Ogród Wyobraźni i Dżem, a jeszcze kilka lat wcześniej np. Kasa Chorych trafił także do Spichlerza Polskiego Rocka. Podpisali się na nim muzycy Dżemu.
Kilka dni później rozpoczął się remont generalny sali widowiskowej JOK-u.

Fot. Wlodzimierz Wloch