“Żywa Akademia Pana Kleksa” na Ostróda Reggae Festival

https://www.facebook.com/Ostrodareggaefestival/videos/448393199055374/

ŻYWA AKADEMIA PANA KLEKSA
Red Stage, 14-07, 15:00
Coś dla najmłodszych uczestników ORF – mądre piosenki w gorących rytmach zaprezentowane przez rówieśników.

Inicjatorem projektu była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin, która wraz z jarocińskim muzykiem i nauczycielem Tomaszem Jankowskim, przy wsparciu Instytutu Książki oraz Gminy Jarocin, przygotowała go w ramach Jarocin Festiwal 2018. Występ młodych lokalnych artystów wraz z tuzami polskiej sceny takimi jak Marek Piekarczyk, Grzegorz Kupczyk czy dowodzonym przez Piotra Banacha zespołem BAiKA, przyciągnął prawdziwe tumy widzów i był jednym z najlepiej przyjętych koncertów podczas całego festiwalu.
Żywa Akademia Pana Kleksa to interaktywne widowisko, którego podstawą jest muzyka. Wybrane piosenki z wszystkich trzech filmowych adaptacji przygód Ambrożego Kleksa bawią, uczą, wzruszają, ale przede inspirują. Stąd obecność w repertuarze również autorskich utworów. Dzieło Jana Brzechwy jest uniwersalne i ponadczasowe. Dla najmłodszych to poznanie pięknej historii, dla tych nieco starszych sentymentalna podróż do lat swojego dzieciństwa.
Sukces jarocińskiego koncertu sprawił, że projekt który miał być jednorazowy, zaowocował kolejnymi występami i zaproszeniami na festiwale muzyczne. W 2019 roku Żywa Akademia Pana Kleksa pojawiała się na największej show case’owej imprezie w Polsce czyli festiwalu Spring Break w Poznaniu. Teraz pora na Ostróda Reggae Festival.
Bez tytułuVideo:

Na Wyspach Bergamutach
https://youtu.be/xEQNIYWO0Uc
Z.O.O. – dzik jest dziki
https://youtu.be/1ZZ8Hgn5Kd0
Bo kiedy marzę (piosenka autorska)
https://www.youtube.com/watch?v=0s3QGAAKXLI