Rok 2020 pod znakiem Wielkopolskich Rytmów Młodych!

2020 r. pod znakiem Wielkopolskich Rytmów Młodych!

Festiwal muzyczny w Jarocinie powstał w 1970 r. pod nazwą Wielkopolskie Rytmy Młodych. Imprezę stworzył Jacek Chudzik z przyjaciółmi z klubu Olimp i muzykami z zespołu Kwiaty. Młodzi entuzjaści zdobyli zgodę jarocińskich władz partyjnych i administracyjnych. Zaprosili do współpracy Krzysztofa Wodniczaka i Andrzeja Kosmalę z Poznania, którzy budując jury z muzyków i czołowych dziennikarzy muzycznych oraz pisząc artykuły prasowe, współtworzyli dziesięć edycji WRM w latach 1970-1979.
Rytmy wystartowały jako jedna z setek imprez muzycznych. Koncerty muzyków-amatorów trwały trzy dni, a wieńczył je finał, w którym występowały zaproszone gwiazdy oraz zdobywcy Kameleonów, czyli nagród przyznawanych przez jury. Impreza budowała wizerunek miasta. W latach 1973-1976 dzieło Chudzika Twórczo kontynuował Lech Krychowski ze współpracownikami, wzbogacając formułę WRM o nowe elementy. Od 1977 r. kierownictwo przejęli działacze jarocińskiego Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej. W połowie lat. 70. Rytmy stały się jednym z niewielu przeglądów marginalizowanej muzyki rockowej. W czasach propagandy sukcesu i ugrzecznionej kultury socjalistycznej kilkunastotysięczny Jarocin przeniósł święty ogień polskiego rocka w lata 80.

http://jarocin.pl/pl/news/Przyszly-rok-pod-znakiem-Wielkopolskich-Rytmow-Mlodych-4574.html?fbclid=IwAR1KvFlYeoRtFFu4cYubBacXO0X77jLQySrvofuzZAK6xqvZB7XWs9L-scc

WRM - grafika