Napisali O Nas ;)

Link do całego artykułu: https://onas.org.pl/group-forum/view?id=429

“Spichlerz Polskiego Rocka w Jarocinie”

Spichlerz Polskiego Rocka w Jarocinie
Autor: Onas
7 czerwiec 2019 / TEMATY RÓŻNE

Jarocin to szczególne miejsce dla historii polskiego rocka ze względu na odbywający się tam corocznie od lat 70-ych XX wieku festiwal rockowy. Nic więc dziwnego, że grupka pasjonatów postanowiła utrwalić historię tej wyjątkowej imprezy i stworzyli miejsce nazwane Spichlerzem Polskiego Rocka, które łączy w sobie funkcje muzeum i tętniącej życiem placówki kulturalnej. O działalność Spichlerza Polskiego Rocka spytaliśmy jego gospodarzy.

Źródło fotografii: Spichlerz Polskiego Rocka

ONAS – Czy Spichlerz Polskiego Rocka zdołał skupić i zintegrować wokół siebie jakąś społeczność? 

Spichlerz Polskiego Rocka – Jarocin od niemal 50 lat utożsamiany jest z festiwalem. Odbywające się w latach 70. w Jarocinie Wielkopolskie Rytmy Młodych, od 1980 r. Ogólnopolskie Przeglądy Muzyki Młodej Generacji, od 1983 r. Festiwale Muzyków Rockowych, a później Festiwale Muzyki Rockowej, przez dziesięciolecia przyciągały rzesze wielbicieli dobrej i różnorodnej muzyki. Do 2014 r. fani rockowych brzmień oraz turyści przybywający na kolejne edycje festiwalu nie znajdywali jednak miejsca, w którym mogliby zapoznać się z historią imprezy mającej potężny wpływ na rozwój polskiej muzyki rockowej. Spichlerz tę lukę wypełnił i od niemal pięciu lat jest magnesem, który przyciąga do Jarocina fanów muzyki rockowej przez cały rok.

Specyfika Spichlerza Polskiego Rocka powoduje, że wokół tego wyjątkowego na mapie Jarocina miejsca, skupiają się różnorodne środowiska. Z jednej strony są to nasi stali bywalcy – odbiorcy wydarzeń o charakterze muzyczno-koncertowym, z drugiej – zaprzyjaźnieni artyści i ludzie kultury. Od przeszło roku, przy Spichlerzu działa klub skupiający aktywnych muzycznie i kulturalnie seniorów, którzy są nie tylko uczestnikami organizowanych przez nas wydarzeń, ale również je współtworzą. Dzięki bogatej i różnorodnej ofercie edukacyjnej naszymi stałymi odbiorcami są także placówki oświatowe. Od 2019 r. z powodzeniem organizujemy również cieszące się dużą popularnością, rodzinne niedziele w Spichlerzu pod nazwą „Spotkania Przebojowych Rodzin”.

[…]

Cały artykuł możecie przeczytać klikając w link umieszczony na początku wpisu.