Jarocin Festiwal 2018 – Festiwalowy niezbędnik dla mieszkańców!

Poniżej wykaz najbardziej istotnych informacji praktyczno–organizacyjnych związanych z wydarzeniem Jarocin Festiwal 2018, które odbędzie się w dniach 13-15 lipca. 

Zmiana organizacji ruchu w mieście

Już na kilka dni przed Festiwalem, w związku z budową scen i zaplecza festiwalowego organizacja ruchu na Rynku i wokół Rynku oraz w parku będzie zmieniona. Od wtorku 10 lipca czasowo, do 16 lipca włącznie zlikwidowany będzie parking na Rynku, a parking za PKO przy ul. Gołębiej zamknięty na potrzeby Festiwalu. Wjazd na Rynek ulicami Mickiewicza, Śródmiejską również będzie czasowo zamknięty. Mickiewicza od 9 lipca, Śródmiejską od 13 lipca. Ochrona będzie umożliwiała przejazd przedsiębiorcy i mieszkańcy Rynku, jednak parkowanie na Rynku będzie zabronione.

Od 13 do 16 lipca (uwaga, w tym w piątek – dzień targowy) zamknięte będzie przejście piesze między ulicami Zamkową a Kasztanową pod Pałacem Radolińskich. Parking na ulicy Zamkowej zamknięty będzie od czwartku 12 lipca do poniedziałku 16 lipca rano.

Sceny Festiwalu

Jarocin Festiwal gra na czterech scenach: Scena Park, Scena Rynek, Scen Ruiny i Scena Spichlerz. Sceny Park, Spichlerz i Ruiny są scenami biletowanymi. Scena Rynek będzie w tym roku sceną otwartą.

Scena Park będzie otwierana o godzinie 16.00. Scena Rynek będzie przestrzenią otwartą, niebiletowaną. Scena Ruiny będzie otwierana na pół godziny przed każdym z koncertów. Uwaga! Scena Ruiny pomieści, w zależności od koncertu od 200-250 osób, stąd pierwszeństwo w wejściu na koncert będą miały osoby oczekujące na wejście w specjalnie wydzielonej strefie oczekiwania, strefa będzie otwierana na godzinę przed koncertem. Wyjątkiem będzie niedzielny koncert Korteza, na niego należy zakupić odrębne bilety dostępne tylko w komplecie z karnetem 3-dniowym. Scena Spichlerz będzie otwierana 18.00, wcześniej będzie to przestrzeń otwarta.

Punkty opaskowania

Karnety/bilety można wymieniać na opaski w oznakowanych miejscach w pobliżu głównego wejścia na Scenę Park oraz przed wejściem do Spichlerza Polskiego Rocka. Mieszkańcy gminy Jarocin wymieniają opaski TYLKO w Spichlerzu Polskiego Rocka i w JOK Jarocin. Punkt opaskowania w JOKu będzie czynny od czwartku 12 lipca do niedzieli 15 lipca w godzinach 10.00-20.00 , w Spichlerzu w czwartek 12 lipca od 10.00 do 18.00, w piątek i sobotę od 10.00 do 02.00, w niedzielę od 10.00 do 18.00.

logo JF2018