Przypominamy – Black Waves Festival vol. 2 w SPR już 14.10.2017 r.!

Druga edycja Black Waves Fest / Koncert / Festiwal Ciężkie Brzmienia

bilety: 25/35 zł do nabycia w Spichlerzu Polskiego Rocka oraz JOK Jarocin

lub

Internetowa sprzedaż biletów na Black Waves Fest vol. 2


Kapele:
1. MOANAA
Kapela z Bielska Białej założona w 2008 r. Grająca fuzję metalowych gatunków stylistycznych od post-metalu przez psychodelic post-rock, atmospheric, sludge po doom. W swoim dorobku ma trzy wydawnictwa: mini album z 2010 roku – MOANAA Ep., DESCENT z 2014 roku oraz PASSAGE z 2016 roku. Ostatni potwierdzony skład zespołu :
Łukasz “cHooDy” Kursa – gitara
Marcel Łękawa – perkusja
Damian Olearczyk – gitara basowa
Maciej Kosarz – gitara
K-vass – wokal

Recenzje:
http://metalrulez.pl/19160/moanaa-passage

http://www.magazyngitarzysta.pl/muzyka/recenzje/17683-moanaa-descent.html

http://www.violence-online.pl/recenzje/moanaa-passage-arachnophobia/

Strony:
https://www.facebook.com/Moanaaband/
http://moanaa.bandcamp.com/

 

2. KONTAGION
Zespół z Bydgoszczy powstał w 2007 roku z początku jako poboczny projekt muzyków UNBORN SUFFER oraz ENEMY DIVISION. Grają industrial/groove/post metal. Zespół ma na koncie Epkę „!” z 2008, debiutancką Płytę „[R-!-E]” wydaną w 2011, EPkę pt. „[R-!-E]\/[]|_+”, która ukazała się we wrześniu 2012 poprzez amerykańską wytwórnię Internetową TORN FLESH RECORDS, jak również występy przed takimi kapelami jak LOST SOUL, TRAUMA, HATE, SCHIZMA, ARMAGEDDON, TOXIC BONKERS, TORTURE SQUAD. 22 czerwca 2015 r. zespół wydał swój drugi album pt. “[R-!-E]LEN+LESS” nakładem polskiej wytwórni INFERNUM MEDIA i wypuścił videoklip do utworów „My Deepest Despise” oraz “Soul Embrace”. Obecne koncerty promują właśnie ten album.
Skład zespołu:
Damian „Sfenson” Bednarski – wokal, gitara
Mikołaj “Majk” Marcysiak – klawisze, wokal
Łukasz “Piehoo” Pieszczyński – bass, wokal
Damian “Szorstki” Wolter – gitara, chórki

Strony:
https://web.facebook.com/kontagion
https://www.youtube.com/watch?v=BTYhugcXHGU

https://infernummedia.bandcamp.com/album/relentless-3

http://archive.org/details/TFR517-KONTAGION-REVOLT

 

3.NEOLITH
Neolith powstał w październiku 1991 roku w Lesku. Pierwsze materiały demo oraz koncerty pozwoliły grupie na zaistnienie w krajowym undergroundzie. W 1998 roku nakladem Dogma Rec ukazał się debiutancki album “Igne Natura Renovabitur Integra”, który zyskał doskonałe recenzje wśród krytyków muzycznych oraz maniaków metalu. Kolejny okres działalności zespołu obfituje w liczne zmiany składu oraz prace nad nowym albumem. Grupa po raz kolejny wchodzi do Manek Studio i nagrywa drugi album zatytułowany “Immortal”. Premiera albumu ma miejsce w 2004 roku, a wydawcą jest białoruska wytwórnia The Flaming Arts. Promocja płyty jest zakrojona na skalę. Recenzje i wywiady oraz dystrybucja na całym świecie oraz prestizowe trasy koncertowe: Barbarossa 2 po krajach byłego ZSRR w towarzystwie Behemoth, trasa z Devilyn, Diamanthian, Maple Cross po Finlandii oraz pierwsza trasa w charakterze headlinera po Słowacji razem z Abstract i Return To Innocence. W międzyczasie Neolith występuje na tak renomowanych festiwalach jak: Metalmania, Metal Head’s Mission (Krym/Ukraina), Jalometalli (Finlandia) czy też Merciless East. Po długim okresie koncertów i prac nad nowym materiałem Neolith wchodzi do studia by rozpocząć nagrania nowego albumu. Sesje nagraniową przerywa najtragiczniejszy moment w historii zespołu – 18 lutego 2008 roku w wypadku samochodowym ginie perkusista zespołu Fil. Po wielu miesiącach wraca do studia, tym razem do dębickiego Screw Factory by pod okiem Jasia Bryta (Vader, Destruction) dokończyć nagrania “Individual Infernal Idimmu”. Premiera albumu ma miejsce w maju 2010, a wydawcą jest rozdzima wytwórnia Wydawnictwo Psycho. W 2012 zespól nagral dwa nowe utwory oraz intro, które ukazały pod tytułem”Iter Ad Inferni”, czyli promo zwiastujące nowy album formacji. To własnie jeden z utworów z tego promo ukazał sie w połowie 2014 roku na winylu – limitowany do 500 sztuk (400 szt. na czarnym i 100 szt. na czerwono-brązowym krążku) 7-calowy split ze świeżo reaktywowaną legendą polskiego Death Metalu – Betrayer. Pięknie wydany gatefold ukazał sie nakładem Fallen Temple.
W 2013 roku Neolith rozpoczyna sesję nagraniową swojej nowejj płyty. Materiał na czwarty album został zarejestrowany w trzech studiach, a na początku 2014 poddany miksowi i masteringowi w Zed Studio pod czujnym uchem Tomka Zalewskiego. “Izi.Im.Kurnu-Ki (Fire.Wind.Hell)” , bo taki nosi tytuł ta płyta została wydana w marcu 2015 roku nakładem holenderskiej wytwórni Non Serviam Rec.Muzyka Neolith w początkowym okresie wyrosła z nurtu Death/Doom Metal, by po okresie wielu zmian i poszukiwań własnego i unikalnego stylu zbliżyć się do brutalnego i mrocznego Death/Black Metalu z elementami Thrash.
Skład zespołu:
Irek “Beast” Gawlik – perkusja
Krzysiek “Kriss” Dybaś – bas, wokal
Bartek “Bolus” Wierzbicki – gitara
Konrad “Conrad” Białas – gitara
Grzegorz “Levi” Łukowski – wokal oraz klawiszowiec Lux Occulta Jurek “Ю” Głód.

Strony:
www.neolith.bandcamp.com

www.myspace.com/neolithband
www.neolith.pl

www.facebook.com/neolith

 


4. MENTOR
Zespół pisze o sobie tak:
“Niezależna scena metalowa w Polsce rozkwita w zatrważająco dynamiczny sposób. Co jakiś czas, sprawy przybierają tu radykalny rozwój, a twórczy ferment skutkuje zaskakująco efektownymi kolizjami. Licho nie śpi, podobnie jak Mentor, czyli nowa horda, która właśnie wystawia łeb z głębin podziemia.

Niewykluczone, że nazwa jeszcze niewielu obiła się o uszy, ale skrywające się za nią osobistości to bynajmniej nie debiutanci. Trzy czwarte składu puściło z dymem niejedną europejską scenę wraz z THAW. Z Wojtkiem Kałużą za mikrofonem (J.D. Overdrive), kwartet rzuca rękawicę wszystkim, którzy dawno nie uświadczyli w metalu prymitywnej, zwierzęcej energii, a trochę przejadły się im artystyczne eksperymenty.

W czasach, gdy większość uwielbia klasyfikować muzykę poprzez wymyślanie coraz bardziej bzdurnych określeń, albo wpychając ją do rozmaitych szuflad, bezpośrednia i bezczelna propozycja Mentor, łącząca wszystko co w ostrej muzyce najważniejsze, może się jawić jako splunięcie w twarz. Wcielając w życie ideę „pornosa dla tych, którzy lubią ciężką i szybką muzykę”, Guts, Graves and Blasphemy jest jak wybuchowy kocioł, kipiący elementami black/thrash metalu, hardcore punka i rock’n’rolla.

Album, który ukaże się tej jesieni w Arachnophobia Records został nagrany, zmiksowany i poddany masteringowi przez Haldora Grunberga, który w zespole odpowiada za cztery struny i dolne pasmo. Ekstraklasowa oprawa graficzna autorstwa Branca Studio (Angel Witch, King Dude, Beastmaker, Venom i in.) idealnie podkreśla zew krwi bijący z każdej sekundy tego materiału. Miejcie się na baczności! ”

 


5. CEMETERY OF SCREAM
Zespół powstał w 1993 roku w Krakowie z inicjatywy gitarzysty Marcina Piwowarczyka i perkusisty Grzegorza Książka. Muzycy zaprosili do współpracy basistę Jacka Królika i wokalistę Marcina Kotasia. W tym składzie grupa nagrała debiutanckie demo zatytułowane Sameone. Wydana przez Croon Records kaseta spotkała się z pozytywnym przyjęciem na lokalnej scenie muzycznej. Jesienią 1993 roku do Cemetery of Scream dołączył gitarzysta Artur Oleszkiewicz oraz keyboardzistka Kasia Rachwalik.
Pod koniec lipca 1994 roku grupa wystąpiła na festiwalu Strash’ydło. Wkrótce potem krakowskim studiu Gamma grupa rozpoczęła prace nad pierwszym albumem. W nagraniach uczestniczył także klawiszowiec Piotr Łabuzek, wokalistki Magda Jaglarz i Paulina Piwowarczyk oraz gitarzysta Paweł Góralczyk. Płyta zatytułowana Melancholy ukazała się rok później, ponownie nakładem Croon Records. W ramach promocji do utworu “Anxiety” został zrealizowany teledysk. W czerwcu 1997 roku zespół nagrał drugi album zatytułowany Deeppression. Tego samego roku skład opuścił gitarzysta Artur Oleszkiewicz, którego zastąpił Paweł Góralczyk. Album ukazał się na świecie w 1998 roku nakładem wytwórni muzycznej Serenades Records. Z kolei w Polsce nagrania wydała krakowska firma Croon Records.
W 1999 roku ukazał się pierwszy minialbum grupy pt. Fin de Siecle. Płyta była zwiastunem trzeciego albumu studyjnego pt. Prelude To A Sentimental Journey który ukazał się rok później nakładem Mystic Production. W 2002 roku grupa dała szereg koncertów Niemczech i Austrii. W 2005 roku z zespołu odszedł Marcin Kotaś, którego zastąpił Sebastian Góralik. W 2006 roku nakładem wytwórni muzycznej Metal Mind Productions ukazał się czwarty album pt. The Event Horizon. Również w 2006 roku formację opuścił Grzegorz Książek, którego zastąpił Tomasz Rutkowski. W 2008 roku grupę opuścił Sebastian Góralik którego zastąpił Olaf Różański. 26 stycznia 2009 roku ukazał się piąty album studyjny formacji zatytułowany Frozen Images. Nagrania były promowane teledyskiem do utworu “Cat’s grin”. W 2011 roku grupa podpisała kontrakt z wytwórnią muzyczną Massacre Records.
Obecny skład zespołu:
Olaf Różański – wokal prowadzący (od 2008)
Marcin Piwowarczyk – gitara rytmiczna, gitara prowadząca (od 1993)
Paweł Góralczyk – gitara rytmiczna, gitara prowadząca (od 1997)
Katarzyna Rachwalik – instrumenty klawiszowe (od 1993)
Jacek Królik – gitara basowa (od 1993)
Tomasz Rutkowski – perkusja (od 2006)
Strony:
https://web.facebook.com/Cemetery-of-Scream-163517517023/
http://cemeteryofscream.8merch.com/services/store

 

6. In Twilight’s Embrace
Metal Śmierci, Poznań.

https://www.facebook.com/intwilightsembrace
https://intwilightsembrace.bandcamp.com/