Pokaz filmu dokumentalnego „Inlakesh – Ja jestem innym Ty”

Zapraszamy Was na pokaz filmu dokumentalnego „Inlakesh – Ja jestem innym Ty” Michała Szymczaka – Pasikonika. Po projekcji odbędzie się spotkanie autorskie.

Start: 03.10.2017 r., godz. 19:00.
Miejsce: Klubokawiarnia Spichlerz Polskiego Rocka

Wjazd free! 🙂

„Przebudź swoją ciekawością. Daj się zabrać w inspirującą wyprawę w głąb siebie i Czasu. Ponieważ Ty jesteś mną, a ja jestem Tobą.

Inlakesh jest porywającą ekranizacją losów typowego, zagubionego we współczesnym świecie człowieka. Dokument zabiera widzów w inspirującą podróż do odległego Meksyku i Gwatemali, gdzie zderzają się dwa pozornie odległe światy. Wśród starożytnych świątyń i nowoczesnych miast, całość sprawnie przemyca tajemnice pradawnej kultury. Głóny bohater i reżyser zarazem, poszukuje tutaj odpowiedzi na fundamentalne pytania.
Przy okazji poszukiwań wyrusza w spontaniczną podróż do Ameryki Środkowej, napotykając na swej drodze potomków starożytnej cywilizacji – Majów. Interesują go głownie Czas, ludzka świadomosći słynny kalendarz. Prawdziwe przesłanie Majów, ów bohater konfrontuje z własnym , zachodnim obrazem bytu i świarta. Rdzenni mieszkańcy uczą go o Pięnie i Harmonii, przenosząć ponadczasowe przesłanie najczystszej, bo bezinteresownej Miłości. Poruszającą treść przeplata zabawna fabuła i żywa, lokalna muzyka.

Reżyser – Michał Szymczak – Pasikonik, przeprowadza widzów poprzez majańskie tardycje i ceremonie. Wielobarwna postać twórcy to m.in. wędroweic z kamerą w ręku , bloger, a takze natchniony nomad. Żyjący w drodze nieprzerwalnie od ponad 13 lat. Przebył autostopem niemal 50 krajów. Najczęśćiej odwiedza Amerykę Południową i Środkową. Przyjaciel Indian, uczestnik wielu ceremonii, artysta samouk – tworzy niekomercyjne kino oparte o duchowość, uzdrawianie i ochronę Ziemi. Specjalista od dokumentu i groteski, autor wielu filmów, w tym inspirującego „Sezonu na lwy”. Jest autorem bloga „PASIKONIZM – jak przebudzić w sobie życie”.

Odpuśćmy strach, odpuśćmy gniew, uszanujmy Matkę Ziemię!
Inlakesh – jesteśmy jedną ludzkością.”

Zwiastun filmu:
https://www.youtube.com/watch?v=oxEcWv95I2s
Strona internetowa filmu:
http://www.inlakesh.pl/
blog Pasikonika: http://pasiko.blogspot.mx/

Fb SPR Pasikonizm 2309