W niedzielę w Trójce retransmisja koncertu Motyw: Niemen oraz licytacja festiwalowych kapeluszy w SPR!

W niedzielę wieczorem Trójka – Program 3 Polskiego Radia radiowa Trójka będzie retransmitowała koncert Krzysztof Zalewski „Motyw: Niemen”, który zakończył tegoroczny Jarocin Festiwal 2017 / 14-16.07 / Jarocin. Po retransmisji w Spichlerzu Polskiego Rocka odbędzie się licytacja Niemenowych kapeluszy, które pływały po stawie w Parku Radolińskich. Dochód z licytacji będzie przeznaczony na pokrycie kosztów leczenia 8-letniej Malwiny z Goliny, która walczy z ciężką chorobą nowotworową.

Tydzień po znakomitym koncercie podczas Jarocin Festiwal, w niedzielę o godz. 19.05 w Trójce odbędzie się retransmisja koncertu Krzysztofa Zalewskiego „Motyw: Niemen”. Po zakończeniu retransmisji o godz. 20.00 w Spichlerzu Polskiego Rocka zostanie przeprowadzona licytacja czarnych kapeluszy z czerwonymi błyskawicami z logo tegorocznego Jarocin Festiwal, które były elementem festiwalowej dekoracji miasta.

30 Niemenowych kapeluszy wykonali młodzi jarocińscy artyści. Przed festiwalem zostały „zwodowane” na stawie w Parku Radolińskich. Kilka dni temu do organizatorów festiwalu zgłosiły się osoby zainteresowane nabyciem kapeluszy, jako pamiątek po festiwalu. Jeden z jarociniaków zaoferowała kwotę 500 zł za kapelusz. W czwartek kapelusze wyłowili jarocińscy strażacy, a następnie twórcy naprawili delikatne uszkodzenia.

W niedzielę po 20.00, zaraz po retransmisji koncertu „Motyw: Niemen” w Spichlerzu Polskiego Rocka nastąpi licytacja większości Niemenowych kapeluszy. Cały dochód z licytacji zostanie przeznaczony na wsparcie leczenia 8-letniej Malwiny, chorej na glejaka. Podczas Jarocin Festiwal prowadzona była zbiórka na zakup leku dla dziewczynki. Niestety, leczenie operacyjne nie jest możliwe.

Kilka kapeluszy będzie można nabyć w licytacji internetowej.