Koncert Włochatego i Blowjoke – fotorelacja

XXX-lecie Włochatego w ramach trasy „Głośniej od bomb” w Spichlerzu Polskiego Rocka

Bez wątpienia Włochaty to czołówka rodzimej sceny niezależnej. Mimo upływu lat ciągle tworzą i robią to świetnie. W miniony piątek zagościli w Muzycznym Bębnie SPR oraz na spichlerzowej scenie. Gościem specjalnym koncertu był Paulus, długoletni wokalista zespołu.
W wywiadzie udział wzięli: Jerzy Zajkowski ‘Jeż’ – bas, śpiew; Piotr Skotnicki ‘Skoda’ – gitara, chórki; Maciej Jarlem ‘Raga’ – śpiew.
M.in. wspominaliśmy pierwszy koncert zespołu, występ z debiutującą Katarzyną Nosowską, saksofonistkę Ankę oraz próbę zakwalifikowania się Włochatego na Festiwal Muzyków Rockowych w Jarocinie w 1990 i 1991 r. i sukces w 1993 r., kiedy zespół zdobył wyróżnienie oraz zagrał niesamowity koncert.
Rozmawialiśmy także o bezkompromisowych tekstach i anarchii.
Kolejne wspaniałe spotkanie, podczas którego wybrzmiało, że bez Jarocina historia Włochatego mogła się potoczyć zupełnie inaczej…
Na dniach opublikujemy wywiad na naszym kanale YT, o którym Was poinformujemy. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania i koncertu.

Zanim Włochaty pojawił się na scenie, publiczność skutecznie rozgrzał łódzki Blowjoke. To była solidna dawka dobrej, energetyzującej muzyki!