SPR współwydawcą DRIVEALONE „Nowsza Aleksandria” !

Już w piątek 18 listopada ukaże się kolejna płyta, której współwydawcą jest Spichlerz Polskiego Rocka w Jarocinie:

DRIVEALONE „Nowsza Aleksandria”

“Nowa Aleksandria” grupy Siekiera, opublikowana w 1986 roku, doczekała się statusu niekwestionowanej legendy polskiej ‘zimnej fali’. To też kompletne arcydzieło na własnych prawach i warunkach, a przede wszystkim opus magnum Tomasza Adamskiego – całkowicie unikalnego twórcy o sławie wybitnego poety i kompozytora, jak również enigmatycznego indywidualisty-pustelnika i niedostępnego mizantropa, skutecznie wymykającego się wszelkim opisom i kategoriom.

Po trzydziestu latach od premiery, podczas Jarocin Festiwal 2016, ikoniczne nagrania we własnych aranżacjach zaprezentował na żywo Drivealone aka Piotr Maciejewski, w towarzystwie skompletowanych w tym celu muzyków i specjalnie zaproszonych wokalistów.

Ideą tego multimedialnego wydarzenia była próba odtworzenia jedynego w swoim rodzaju, mrocznego klimatu oryginału, jak i ich reinterpretacja w nowej rzeczywistości przez pokolenie – urodzonych w połowie lat 80. – rówieśników „Nowej Aleksandrii”.

Zarejestrowany 8 lipca występ ukazuje się właśnie na koncertowym wydawnictwie pod szyldem “NOWSZA ALEKSANDRIA”. Album zawiera wszystkie 10 utworów znanych z Pierwowzoru.

Oprawę graficzną projektował Alek Januszewski, autor oryginalnej “czerwonej okładki” Siekiery z 1986, a także płyt Republiki i Grzegorza Ciechowskiego, czy polskich wydań Joy Division.

1. Idziemy przez las
2. Ludzie wschodu
3. Bez końca
4. Idziemy na skraj
5. Na zewnątrz
6. Nowa Aleksandria
7. To słowa
8. Już blisko
9. Tak dużo, tak mocno
10. Czerwony pejzaż

Piotr Maciejewski – poznański kompozytor i producent, pod nazwą DRIVEALONE działa od 2004 roku. Współzałożyciel zespołu Muchy. Twórca muzyki do spektakli Teatru Studio w Warszawie, Wybrzeże w Gdańsku i Polskiego w Poznaniu, kampanii reklamowych i filmów krótkometrażowych. W „drugim obiegu” projektant brzmienia wielu artystów alternatywy (m.in. Twilite, CNC), autor licznych remiksów (Hey, CKOD, Happysad i inni).

DRIVEALONE „Nowsza Aleksandria”
premiera 18/11/2016, Spichlerz Polskiego Rocka & Universal Music Polska.