Folk metal obojga narodów

10703781_790064061055829_7836829384411223126_n

Percival Schuttenbach to zespół, który działa na scenie folk-metalowej już od lat 90-tych. Od początku swojej kariery grupa ta grała muzykę bardzo oryginalną, podążała własną ścieżką. Zespół w ciągu wielu lat swojej działalności zmieniał wykonywaną przez siebie muzykę, choć zawsze miał swój unikalny, łatwo rozpoznawalny styl. Udane eksperymenty z folkiem, klasyką i rockiem progresywnym zostały pozytywnie dostrzeżone i docenione w fachowej prasie polskiej i zagranicznej.
Grupa ma na swoim koncie pięć płyt: trzy albumy Percivala historycznego oraz dwie płyty Schuttenbacha. Nieustanna praca nad podniesieniem poziomu wykonawczego i wizerunkiem zespołu przyniosła mu wierną grupę fanów na całym świecie, m.in. w Brazylii, Rosji, Niemczech.
Zagrał u boku takich gwiazd jak Arkona, Korpiklaani czy Alestorm.
Percival współtworzył muzykę do albumu „Równonoc”, łączącego słowiański folk z hip-hopem, który zdobył rekordowe wyniki sprzedaży i status diamentowej płyty.
Zespół brał również udział w tworzeniu muzyki do znanej na całym świecie, kultowej gry „Wiedźmin 3 – Dziki Gon”, w której soundtracku będzie można usłyszeć zarówno dotychczasowe nagrania Percivala, jak i dźwięki specjalnie stworzone przez niego dla celów gry.

***
Litvintroll został założony w 2005 roku w Mińsku na Białorusi, jako zespół wykonujący tradycyjną muzykę białoruską z nowoczesnych aranżacjach i zatrudniających tradycyjnych instrumentów. W 2007 Litvintroll przekształcił się w zespół metalowy, łącząc tradycje ludowe z lat ubiegłych, gdzie historyczne instrumenty odegrały wiodącą rolę w ich muzyce.

W 2009 Litvintroll wydał album zatytułowany Rock’n’Troll. Płyta łączy szeroką gamę stylów: od rock’n’rolla do death metalu, owinięte w dźwięki tradycyjnych instrumentów. Na tym albumie, Litvintroll dodaje świeży, nowoczesny dźwięk do dawnych pieśni ludowych i dźwięk ludowej, do własnych kompozycji.
Ostatni album, Czornaja Panna został wydany 15 kwietnia 2013 roku. Jest on poświęcony tragicznie zmarłemu basiscie Litvintroll, Aleh Klimchanka.

Bilety w cenie: 30/35 zł

źródło: www.facebook.com/events/711125948976367