Akademia Gitary – koncert Z-Star

Nieplanowany koncert Z-Star w Spichlerzu Polskiego Rocka 30.08.2014 r.

Z powodu deszczowej pogody koncert Z-Star został przeniesiony do Spichlerza. To był szalony sobotni wieczór z gitarami elektrycznymi! 🙂

10690288_782840538444848_4062126885287973062_n

Zee Gachette urodziła się w Wielkiej Brytanii, a jej matka pochodzi z Trynidadu. W początkach kariery zdobyła prestiżową nagrodę Brighton Music Awards. Oklaskiwali ją wówczas rockowi herosi: Jimmy Page z Led Zeppelin i Roger Daltrey z The Who. Obaj wyrażali się z entuzjazmem o scenicznej ekspresji i spontaniczności Gachette. Długa i bogata jest lista artystów, w którymi Zee współpracowała. Są na niej m.in. Me‘shell Ndegeocello, Keziah Jones, Max Sedgley, Dizraeli, Richie Havens, Matthew Herbert, Natacha Atlas oraz Nigel Kennedy. Jak przyznaje sama Zee, to właśnie dzięki znajomości z Kennedym poznała Jarosława Śmietanę, z którym wielokrotnie koncertowała w naszym kraju – także podczas Akademii Gitary.
Aktualny skład międzynarodowego zespołu Z-Star, który towarzyszy Zee Gachette tworzą: Diogenes Baptisttella – gitara, Nikolaj Bjerre – perkusja, Sylvain Lamotte – gitara basowa, Lee Spreadbury – instrumenty klawiszowe, Sebastien Heintz – instrumenty klawiszowe oraz Daisy Palmer – perkusja.

źródło: Akademia Gitary

fot. Stanisław Dziekański